Malowanie natryskowe

Konstrukcje stalowe oraz konstrukcje wykonywane z innych metali są narażone na korozję. Zjawisko to polega na zmianie zewnętrznej struktury materiału pod wpływem jego kontaktu z powietrzem. W przypadku metali mówi się o rdzewieniu, czyli utlenianiu materiału do postaci tlenku. Takie zjawisko jest niebezpieczne, gdyż powoduje zmianę grubości elementów konstrukcji oraz osłabienie jej struktury. W celu wyeliminowania procesu utleniania powierzchni stosuje się malowanie natryskowe. Stanowi ono skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni poprzez jej odizolowanie od środowiska zewnętrznego.

Na czym polega malowanie hydrodynamiczne?

Malowanie natryskowe, znane też jako malowanie hydrodynamiczne, jest nowoczesną techniką pokrywania powierzchni farbą rozpylaną pod dużym ciśnieniem. Wykonuje się je za pomocą specjalistycznego agregatu. Podczas realizacji procesu farba jest wyrzucana przez dyszę w postaci mikroskopijnych kropelek, które docierają do najmniejszej szczeliny elementu.

Malowanie natryskowe ma wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • wysoką wydajność procesu, szczególnie ważną przy malowaniu dużych powierzchni,
  • dokładność pokrywania płaszczyzny środkiem malarskim,
  • możliwość skutecznego malowania elementów o skomplikowanych kształtach,
  • idealnie równą warstwę nałożonej farby, bez zgrubień i pęcherzy powietrza,
  • ekonomiczne wykorzystanie środka malarskiego (malowanie hydrodynamiczne gwarantuje mniejsze zużycie farby niż w przypadku malowania ręcznego),
  • skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni materiału.

Malowanie natryskowe odbywa się też przy minimalnym nakładzie pracy człowieka. Ponadto, naniesiona powierzchnia jest spójna i odporna na łuszczenie się czy pękanie.

Malowanie na mokro jako zabezpieczenie antykorozyjne

Ochrona przed korozją może przyjmować różne formy, począwszy od galwanizowania czy cynkowania ogniowego, przez malowanie proszkowe po malowanie natryskowe mokrymi farbami. Pokrywanie powierzchni elementu czy konstrukcji kolorową powłoką ma też inne zalety. Nie tylko stanowi skuteczne zabezpieczenie, ale też korzystnie wpływa na estetykę elementu. Dotyczy to zarówno elementów wykończeń zewnętrznych budynków, jak i obudów maszyn przemysłowych czy części mebli warsztatowych.

W przeciwieństwie do innych metod ochrony przed korozją koszt jego wykonania jest relatywnie tańszy, gdyż malowanie hydrodynamiczne nie wymaga wypiekania w specjalnych piecach, ani montażu kosztownej linii galwanizacyjnej.

Malowanie hydrodynamiczne w ofercie Metaltech

Głównym profilem działalności naszej firmy jest obróbka metali i elementów metalowych. Jako specjaliści w tej dziedzinie doskonale wiemy, jak ważne jest zabezpieczenie antykorozyjne takich materiałów szczególnie, jeśli wykonane z nich elementy są użytkowane na zewnątrz budynków lub w wilgotnym środowisku. Klientom proponujemy między innymi ochronę metodą malowania na mokro.

Malowanie hydrodynamiczne wykonujemy za pomocą nowoczesnych agregatów malarskich wiodących producentów. Dzięki temu możemy zapewnić szybkie i bardzo dokładne wykonanie zlecenia bez względu na stopień skomplikowania malowanej konstrukcji. Gwarantujemy też, że z uwagi na specyfikę techniki rozpylania w przypadku elementów o skomplikowanych kształtach zabezpieczenie wykonane tą metodą jest wyjątkowo skuteczne.

This post is also available in: ENDEFRRU

    Imię i nazwisko (wymagane) *

    Email (wymagane) *

    Telefon

    Temat

    Treść wiadomości

    PolandEnglishGermanFrenchRussia